Спорт

Македонските фудбалери тренираа во Полска, Адеми е неизвесен за утре

Варшава , 12. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС)Македонските фудбалски репрезентативци вчера го одржаа својот прв тренинг во Варшава, во пресрет на гостувањето кај Полска во мечот од квалификациите за Европското првенство 2020 година.

Селекторот на нашиот национален тим, Игор Ангеловски го поштеди играчот на Лидс, Езџан Алиоски, кој би требало да им се придружи на колегите на тренинзите.

Поради повреда денеска тренингот го пропушти Аријан Адеми, кој барем засега, е неизвесен за неделната средба со Полска.

За разлика од мечот во Скопје, со Словенија,утре на располагање на селекторот ќе му биде дефанзивецот од Шкендија, Бејтулаи кој ја одлежа суспензијата поради жолти картони.

Целиот текст прочитајте го ОВДЕ

извор: Топспорт фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука