Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес претежно облачно време со температура до 16. степени

Охрид, 1. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно облачно време со повремен локален дожд.

Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до 16. степени.

– Во следните денови ќе преовладува претежно облачно време со повремен локален дожд, особено денес во југоисточните делови. Од недела ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер и ќе има пораст на дневната температура. Во понеделник под влијание на нов влажен бран се очекуваат врнежи на повеќе местаа, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука