Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Пожар во куќа во струшко Октиси

Струга, 4. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 3-ти ноември 2019 година, околу 15:00 часот, во Полициската станица во Струга било пријавено дека настанал пожар во куќа во струшкото село Октиси.

– Куќата била во сопственост на 40-годишниот В.Ц. Со интервенција на Територијалната противпожарна единица од Струга пожарот бил локализиран и целосно изгаснат, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука