Избор Култура Струга

Годишна изложба на уметници од Струга

Струга, 6. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во Националната установа, Центар за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга, во сабота, на 9-ти ноември ќе се одржи 14-та Годишна изложба на уметници од Струга.

Учествуваат: Викторија Попоска, Милко Нестороски, Ангела Ѓонческа, Кристина Затуровска, Христијан Томаноски, Даме Затуровски, Крунислав Гагоски, Гоце Цветков, Сергеј Миладинов, Драган Докоски, Никола Маркоски, Марјан Стојаноски и Јана Лукешевиќ.

Изложбата ќе биде отворена во 18:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука