Спорт

НБА: Клиперси на крилата на Ленард го средија Портланд, Шарлот немаше шанси со Бостон (видео)

Сан Антонио, 8. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во американската НБА лига изминатата ноќ се одиграа четири натпревари.

Лос Анџелес Клиперс предводени од Каваи Ленард славеа победа од 107-101 на домашен терен против екипата на Портланд.

Ленард мечот го заврши со 27 поени, 13 скокови и 4 асистнции, а со поен помалку значаен придонес даде и Лу Вилијамс кој имаше и 8 асистенции.

Во поразената екипа најефикасни беа Демијан Лилард и Си Џеј Меколум со по 22 поени.

Целиот текст прочитајте го ОВДЕ

извор: Топспорт фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука