Спорт

НБА: Јокиќ и Богдановиќ со звукот на сирената, трипл-дабл за Дончиќ (Видео)

Денвер, 9. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Брилијантна ноќ имаа кошаркарите од Балканот во НБА лигата.Никола Јокич и Бојан Богдановиќ постигнаа победнички поени во последните секунди, Лука Дончиќ постигна рекорден број на поени во кариерата и забележа нов трипл-дабл, Богдан Богдановиќ постигна пет тројки, Никола Вучевиќ респектабилен дабл-дабл.

Во драматичен меч, во кој имаа негатива и од 20 поени, Денвер Нагетс славеа против Филалделфија 100-97. Никола Јокиќ ги постигна последните поени за триумф на Денвер. Српскиот центар мечот го заврши со 26 поени, десет скока и шест аситенции.

Tanjug/ AP Photo/Rick Bowmer

Целиот текст прочитајте го ОВДЕ

извор: Топспорт фото: Б92

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука