Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес променливо облачно време со температура до 15. степени

Охрид, 10. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до 15. степени.

– Во понеделник ќе има преодно стабилизирање на времето, а од вторник попладне и во следните денови ќе има нови врнежи од дожд, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука