Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

ГФК Охрид Лихнидос освои само еден бод по средбата со Кораби

Охрид, 11. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на ГФК Охрид Лихнидос ги поделија бодовите со екипата Кораби од Дебар.

Иако имаа водство од 1-0 на полувреме, кое го имаа уште од 6-та минута благодарение на Никола Секулоски, сепак по грешка на домашниот голман во 71-та минута гостите изедначија, резултат што остана до крајот на натпреварот.

Охридските фудбалери и натаму се на дното на табелата со 8 бодови исто колку и Кадино.

Во следото коло играат на гости во Битола кај Пелистер. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Охрид Лихнидос

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука