Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Две охриѓанки физички се пресметувале во центарот на градот

Охрид, 12. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 11-ти ноември 2019 година, околу 15:00 часот, во СВР Охрид, пријавено е нарушување на јавниот ред и мир во центарот на градот.

– Инцидентот се случил на булеварот „Македонски просветители“, каде нарушен јавниот ред и мир со физички напад од страна на лицето И.Т. врз 33-годишната М.С., двете од Охрид. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука