Спорт

НБА: Ембид за триумф на Фила, Вајт погоди седум тројки за четвртина, Богдан го реши Портланд

Мајами, 13. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Кошаркарите на Филадeлфија потешко од очекувањата го победија Кливленд 99:97, а последните поени на мечот ги постигна Џоел Ембид на 13 секунди до крајот на мечот. Победи запишаа уште и Сакраменто, Мајами и Индијана.

Стрелецот на последните поени на натпреварот Камерунецот Ембид мечот го заврши со 27 поени, 16 скока и четири асистенции. Кај Кливленд Кевин Лав и Џордан Кларксон реализираа по 20 поени.

Мајами играат одлично од почетокот на сезоната, синоќа во меч без незивесност ги победија Детроит Пистонс 117:108.

Целиот текст прочитајте го ОВДЕ

извор: Топспорт фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука