Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 15. степени

Охрид, 21. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми.

Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до 15. степени.

– Следува период на променливо облачно време со локален дожд, претежно во јужните делови. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука