Забава Охрид навечер ТОП ВЕСТИ
Охрид, 7. декември 2018 (ОХРИДПРЕС) – И овој викенд најдобрите забави во Охрид се во бистро Корнер. Вечерва од 21:00 часот за забавата ќе биде задолжен DJ Јане од Супер радио, а освен во одбраната музика ќе може да уживате во вкусот на празниците со новогодишното пиво на Туборг. Секако и овој петок има afterwork […]Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид навечер
Охрид, 7. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Омиленото место на охриѓани за дневна и ноќна шема, бистро Корнер со нова есенска агенда. Од петок повторно почнуваат одличните afterwork забави. На 9-ти ноември не очекува back to back со два бендови. За одличната забава ќе бидат задолжени BalkanJAM и дуото Piksi & Vane. Почетокот е во 16:00 […]Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид навечер
Охрид, 20. септември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Го паметите како Дџ Ванчо, Dj Jovanotti, гласот од Уно Форте и Супер радио и најпознатите подиуми во Охрид – Палас, Градиште, Мажестик… Ванчо Јованоски aka Dj Jovanotti повторно се враќа зад микс пултот. Оваа сабота после (пре)долго време ќе можете да уживате во неговиот retro, disco house и […]Прочитај повеќе
Избор Охрид навечер
Охрид, 22. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Во сабота, 25-ти август, во охридскиот клуб Jazz In ќе се одржи концерт на Сашо Поповски Трио. Во триото членуваат Сашо Поповски на гитара, Иван Бејков на бас и Алек Секуловски на тапани. Концертот ќе започне во 23:00 часот, а билетите по цена од 150 денари може да се […]Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид навечер
Охрид, 13. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Плажата „Оревче“ ова лето се издвои како вистинско алтернативно катче за одлични културни, музички и забавни настани. Како еден од најатрактивните настани кои ќе го заокружат ова лето, од таму го најавуваат настапот на две врвни Дџ имиња Hernan Cattaneo и Nick Warren. – Како дел од прославата на 10-тиот роденден […]Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид навечер
Охрид, 8. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Во организација на PopUp Music, на познатата охридска плажа „Оревче“, во петок, на 10-ти август ќе се одржи уникатен 12-часовен денс-настан, на кој за првпат во Македонија доаѓа проектот Muse на италијанските диџеи Lehar и Мusumeci. – Мuse е концепт на журки осмислен од двајцата диџеи, а инспириран од […]Прочитај повеќе
Избор Охрид навечер
Охрид, 6. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Еден од најдобрите македонски гитаристи, охриѓанецот Дамјан Пејчиноски во четврток, на 9-ти август ќе одржи концерт на плажата Cuba Libre во Охрид. Специјални гости на концертот на Пејчиноски и неговиот квартет ќе бидат Џон Илија Апелгрин, како и бугарскиот виолинист Љубомир Тулумбаџиев. Влезот за сите посетители е слободен, а […]Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид Охрид навечер
Охрид, 4. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Разочаран сум што го пропуштив Ohrid Calling вечерва. Ќе дојдам во Македонија најбрзо што е возможно и ќе надокнадиме, Ви ветувам, напиша младиот Jax Jones на неговиот профил на Twitter. 30-годишниот Dj и продуцент само еден ден подоцна за Quad City Times изјави дека „сака да учествува на урбани […]Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид навечер
Охрид, 3. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Едно од најголемите имиња во електронската музичка индустрија, одличната Deborah De Luca вечерва ќе настапи пред охридската публика, но и многубројните гости на една од најатрактивните плажи на брегот на Охридското Езеро. – Нејзиниот прв настап во Скопје пред скоро 3 години беше навистина голем настан за македонската клубска Прочитај повеќе
Забава Избор Охрид навечер
Охрид, 3. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Годинешното издание на Ohrid Calling е досега најуспешно фестивалско издание на сите времиња во Mакедонија, порачуваат од Авалон Продукција. – На првиот ден на навистина грандиозното шоу на Dimitri Vegas & Like MIke присуствуваа повеќе од 10.000 посетители, а според досегашната продажба на резервации и слично, очекуваме Прочитај повеќе