Локални избори 2019 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 19. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – Изборниот караван на СДСМ и владејачката коалиција, заврши вечерва со голем митинг во Охрид. Пред охриѓани зборуваа премиерот Зоран Заев, кандидатот за градоначалник на Охрид, д-р Константин Георгиески и кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Лидерот на СДСМ Зоран Заев пред охриѓани истакна дека Република Северна Македонија е Прочитај повеќе
Локални избори 2019 Партии
Охрид, 19. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – Ветија живот! Донесоа сиромаштија и беда! Ветија правда и ослободени институции! Донесоа неправда и заробени силно партизирани институции! Ветија многу проекти за Охрид! Не видовме ниту еден! Не ветија промена на Уставот! Но името ни го променаа, изјави на денешната прес конференција Сашо Донев, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ. Прочитај повеќе
Локални избори 2019 Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 19. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охрид мора да биде град на спортот. Спортот е нашиот најголем промотор, а децата нашата иднина. Правилниот психофизички развој на децата, професионалците, гостите ќе биде императив, истакна на денешната прес конференција Кирил Пецаков, координатор на советничка група во Советот на општина Охрид и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. – Прочитај повеќе
Избор Локални избори 2019 Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 18. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – СДСМ и Константин Георгиески ја потценуваат интелигенцијата на охриѓани. Злоупотребата на државни ресурси во изборната кампања за Георгиески стана навика, порача на денешната прес конференција Перчо Божиновски, портпарол на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид. – Дрско и лицемерно е на партиски прерс денеска да се појави со службеното Прочитај повеќе
Избор Локални избори 2019 Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 15. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – СДСМ и Константин Георгиески сакаат да ја затскријат својата неспособност за реализирање поголеми проекти. Реализираат мали градежни зафати мислејќи дека во 21 век асфалтирањето улици или поставувањето водовод и канализација е големо достигнување и причина граѓаните да гласаат, порача на денешната прес конференција Сашо Донев, Прочитај повеќе
Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 5. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – СДСМ и Георгиески толку послушно и понизно ги спроведуваат незаконските одлуки повикувајќи се на одлуките на Владата на Република Македонија да се промени Статутот на општината, обвини портпаролот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид, Перчо Божиновски. Тој побара од в.д градоначалникот да одговори како е извршена промена на официјалните Прочитај повеќе
Избор Локални избори 2019 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 4. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – СДСМ и Георгиески својата неспособност да ги реализираат капиталните проекти сакаат да ја затскријат со лицемерната распределба на паричните средства пренаменети за општината, реагираат на изнесеното на денешната прес конференција на в.д градоначалникот, д-р Константин Георгиески од ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид. – Дали животот Прочитај повеќе
Избор Локална самоуправа Локални избори 2019 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 4. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во паралелниот универзум на ова ДПМНЕ белото е црно, а лагата е вистина. Во тој универзум, задолжувањето и криминалот се нормалност, а раздолжувањето и домаќинското работење се скандал, порача денес в.д градоначалникот и кандидат за градоначалник на Охрид од редовите на СДСМ, д-р Константин Георгиески, како одговор на вчерашните Прочитај повеќе
Избор Локални избори 2019 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 3. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – Уште не почната изборната кампања, СДСМ веќе почна да прави изборен поткуп. Константин Георгиевски кандидатот на СДСМ во Охрид во сред изборна кампања прави масовен поткуп на бизнисмените во Охрид, истакна на денешната прес конференција Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. – На вчерашната седница на советот на Прочитај повеќе
Избор Локални избори 2019 Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 1. април 2019 (ОХРИДПРЕС) – Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите во населено место Велгошти. – На средбата претседателот Мицкоски побара поддршка и обединетост од граѓаните за Гордана Силјановска Давкова која што е кандидат за претседател на Република Македонија, како и за кандидатот за градоначалник на Прочитај повеќе