detonatorski_kapsuli_640x360

Во домот на охриѓанец пронајдени 70 детонаторски каписли

Охрид, 6. ноември 2017 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.М.(59) село Опеница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи”.

При извршен претрес, во домот и помошните простории кај пријавениот пронајдени се 70 детонаторски каписли. (Крај)

извор: МВР фото: архива