Струга

Американското катче во Струга активно се вклучува во борбата против трговија со луѓе

Струга, 27. јануари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Конференција на тема „Подигање на свеста за трговија со луѓе“ ќе се одржи на 29.јануари во салата на Советот на општина Струга.

Во панел-дискусијата ќе учествуваат и дебатираат претставници на амбасадата на Соединетите Американски Држави во Република Македонија, како и претставници од невладините организации.

Конференцијата ја организира Американското катче во Струга во соработка со Амбасадата на САД по повод месецот јануари кој е прогласен за месец на превенција на ропството и трговијата со луѓе.

извор: ОхридПрес  фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука