ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Ѓоко Танески, Камелеон и Ефто Пупиноски на плоштадот во Охрид за Нова година

Охрид, 17. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охридските музичари Ѓоко Танески, групата Камелеон и Ефто Пупиноски ќе ги забавуваат охриѓани и гостите за дочекот на Нова година во центарот на градот, објавија од охридската локална самоуправа.

Од општината информираат дека до 20-ти јануари е подготвена забавна програма, во чии рамки на Градскиот плоштад да настапат повеќе домашни и странски звучни имиња.

Охрид, најголемиот туристички центар во државата, деновиве блесна во целата негова убавина, украсен во пресрет на празниците. Централното градско подрачје е прекрасно украсено, како што доликува за овој период од годината.

Најавите од угостителските работници се дека нивните капацитети ќе бидат скоро 100% исполнети, што одлична најава за следната туристичка сезона. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука