ОБРАЗОВАНИЕ Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ

Учениците и наставниците од ОУ „Дебрца“ освоија плакета за најкреативен штанд на Новогодишниот базар во Св. Николе

Св. Николе/Охрид, 27. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Учениците и наставниците од ОУ „Дебрца“ од селото Белчишта, денес за прв пат зедоа учество на Новогодишниот базар кој се одржа во Св. Николе.

Настанот е во организација на Меѓународниот Славјански Универзитет „Г.Р. Державин“, а на него учениците и наставниците од ОУ „Дебрца“ од селото Белчишта освоија плакета за најкреативен штанд.

– Вредните раце на учениците и наставниците се заслужни за оваа плакета. Нека ни е успешна и бериќетна Новата година, порачуваат од ОУ „Дебрца“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука