Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Локалната власт е тотално незаинтересирана за проблемите на охриѓани, подолг период не работи рампата на пристаниште

Охрид, 15. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Локалната власт предводена од СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески е тотално незаинтересирана за решавање на проблемите на охриѓани, реагираат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид.

– Веќе подолг период не работи рампата на пристаниште кај Фаќачот на крст. Од Јавното претпријатие „Билјанини Извори“ нема никаква загриженост поради тоа што им се ограничува движењето на граѓаните поради неисправната рампа. ВМРО-ДПМНЕ апелира до надлежните да ги преземат сите мерки да ја стават во функција рампата за да може непречено да се движат граѓаните и туристите. Доколку надлежните не можат да го решат овој проблем, тогаш како да очекуваме дека ги решат поголемите проблеми во градот за кој ги излажаа охриѓани. Со СДСМ и Георгиески правиот пат наједноставно е попречен со рампа и нема напред за Охрид, реагираат од партијата. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука