Избор Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ Хроника

Безживотно тело на 59-годишен маж пронајдено со повреди на главата во селото Климештани

Охрид, 18. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 17-ти јануари 2020 година, околу 10:00 часот, во СВР Охрид пријавено е дека во куќа во селото Климештани, општина Дебрца, бил пронајден починат 59-годишниот С.Б. од истото село.

– Лекар од Итната медицинска помош констатирал повреди во пределот на главата. Увид извршија Јавен обвинител и полициски екипи а по наредба, врз телото денеска ќе биде извршена обдукција. СВР Охрид презема мерки за расветлување на настанот, информираат од Секторот. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука