ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Празници ТОП ВЕСТИ

Јорде Цаноски повторно го фати Чесниот крст во Пештани

Охрид, 19. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Јорде Цаноски беше најсреќниот денес и излезе со крстот во раката од водите на Охридското Езеро во Пештани.

Со тоа продолжува древната традиција на фрлање на крстот во ова прекрасно село на брегот на езерото.

Image may contain: one or more people, swimming, ocean, water, outdoor and nature

Image may contain: 2 people, crowd and outdoor

Image may contain: one or more people, outdoor, water and nature

Јорде, кој е повеќекратен „фаќач“ на крстот, и годинава ќе носи среќа за цело Пештани, но и за целиот православен Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Томислав Бакулески

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука