Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Искршени рампите во центарот на Охрид

Охрид, 20. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Ноќеска беа искршени рампите во центарот на градот.

Неофицијално во сообраќајна незгода, настрадаа паркинг рампите кај Поштата, на потегот од центарот кон улицата „Партизанска“.

Ова не е прв пат овие рампи да се оштетуваат, а слични вакви настани се регистрирани и претходно, но не во ваков обем.

Овој дел на градот е покриен скоро 100% со сигурносни камери, а во непосредна близина е и пунктот за наплата на паркингот, па се очекува случајот набрзо да биде решен. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука