COVID-19 Избор Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ

Во општина Дебрца функционираат мобилни тимови за помош на стари и изнемоштени лица

Белчишта, 23. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – На територијата на општина Дебрца функционираат мобилни тимови кои имаат за задача. на барање на старите и изнемоштени лица и на лицата со посебни потреби да им излезат во пресрет за набавка на прехранбени производи, продукти за хигиена и лекови или доколку имаат потреба од помош или било каква друга поддршка.

Од општина Дебрца информираат дека сите кои имаат потреба од наведените услуги на мобилниот тим, може да ги побараат на следните телефонски броеви:

➡️Ана Аврамоска
071/359-578
anavramoska@gmail.com

➡️Даниел Паункоски
078/281-772
daniel.paunkoski@yahoo.com

➡️Даниел Ристески
078/243-209
daniel_risteski@hotmail.com

➡️Игор Мартиноски
070/667-930
igormartinoski@yahoo.com (Крај)

извор: Општина Дебрца фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука