COVID-19 Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Охрид од дрон за време на полициски час (Видео)

Охрид, 29. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Охриѓани ги почитуваат мерките на Владата на Република Македонија за спречување на ширењето на Коронавирусот.

Ако не можат да излезат од домовите, тие сепак успеваат да најдат начин да го поминат времето со најблиските, на социјалните мрежи, гледајќи филмови и сл.

Дел од нив најдоа начин да ни го доловат нашиот Охрид и за време на полицискиот час.

Снимката од дрон, направена нешто по 18:00 часот е вистинско освежување за сите кои се во домовите. (Крај)

извор: ОхридПрес фото/видео: Зоран Димоски

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука