COVID-19 Забава Избор ТОП ВЕСТИ

Лејди Гага најави хуманитарен концерт – музичарите ќе пеат од дома

Вашингтон, 7. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Лејди Гага најави хуманитарен концерт со кој ќе се соберат пари за фондациите и здравствените работници кои се борат со коронавирусот.

Поп пејачката изјави дека таа и организацијата „Глобален граѓанин“ веќе собрале 35 милиони долари за СЗО, јави voanews.com на македонски јазик.

Настанот се вика „Еден свет – заедно дома“ и предвидува пејачите да изведуваат песни од нивните домови.

Ќе биде пренесуван во живо на социјалните мрежи. (Крај)

извор: voanews.com фото: voanews.com

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука