COVID-19 Економија Здравје Избор Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ

Општина Дебрца со известување до сите маркети и економски оператори

Белчишта, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Кризниот штаб на Општина Дебрца за превенција и справување со Корона вирусот Ковид-19, во согласност со мерките и препораките на Владата на Република Македонија за ограничено движење, со известување до сите маркети и економски оператори во општината.

– Се упатува известување до сите маркети и економски оператори на територијата на Општина Дебрца кои се регистрирани за он-лајн продажба, дека ќе може да вршат достава на намирници за итни и неодложни потреби за време на Полицискиот час во текот на викендот. Истите задолжително мора да испратат барање до Кризниот штаб на општина Дебрца на електронските адреси: belcista@t-home.mk и contact@debrca.gov.mk најдоцна до петок, 10.04.2020 година, до 10:00 часот. Ќе биде дозволено движење на максимум 5 вработени лица (доставувачи) од маркет, кои треба да имаат соодветна заштитна опрема, информираат од општина Дебрца. (Крај)

извор: Општина Дебрца фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука