COVID-19 Избор Македонија ТОП ВЕСТИ

Посебен режим на движење за лицата со попреченост за време на полициски час

Скопје, 9. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Владата на последната седница дозволи посебен режим на движење за лицата со попреченост.

Во работните денови, од понделник до петок, за оваа категорија граѓани забраната за движење нема да важи во периодот од 19:00 до 20:00 часот, а во деновите на викендот од 11:00 до 13:00 часот.

Фотографија на Венко Филипче.
Оваа мерка за дозвола на движење за лицата со попреченост се однесува и на лицата што ги придружуваат овие граѓани за време на дозволеното движење во наведените временски периоди. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука