Избор Македонија ОБРАЗОВАНИЕ ТОП ВЕСТИ

Владата ги објави правилата од протоколот за запишување на првачињата

Скопје, 30. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Владата на Република Македонија на вчерашната седница го усвои протоколот за запишување на прводеленчињата во основните училишта.

Уписите ќе се реализираат во текот на јуни, а министерот за образование Арбер Адеми ги објави и правилата кои треба да се почитуваат при уписот.

избор: Влада на РМ фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука