Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Од денес упис на ученици во ОМУ „Методи Патче“

Охрид, 1. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Од денеска започнува уписот на ученици во ОМУ „Методи Патче“ во Охрид, кои во учебната 2020/2021 година ќе бидат прво или четврто одделение.

Уписите ќе траат до 10-ти јуни, а пријавувањето ќе се реализира по електронски пат, на следниов линк.

101624918 2858004120979142 2306819401308962816 n copy

За терминот за аудиција заинтересираните ученици ќе бидат исконтактирани телефонски, на бројот што го оставиле во пријавата. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука