Избор ОБРАЗОВАНИЕ ТОП ВЕСТИ

Денес и утре поднесување на документи за упис во паралелката за фудбал на ДСУ „Спортска академија“ во Охрид

Охрид, 16. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Денеска и утре во периодот од 07:00 до 19:00 часот се поднесуваат документите за упис во паралелката за фудбал на ДСУ „Спортска академија“ во Охрид.

По селекцијата место обезбедија 14 ученици.

Дисперзираната паралелка за фудбал на ДСУ „Спортска академија“ – Скопје, во Охрид ќе функционира во склоп на ОУТУ „Ванчо Питошески“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука