Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Објавени резултатите од првото пријавување за упис во прва година во ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“

Охрид, 19. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Од ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ од Охрид ги објавија резултатите од првото пријавување за упис во прва година.

Електротехничка струка

Компјутерска техника и автоматика

Електроника и телекомуникации

Електротехничар Енергетичар

Индустриска мехатроника

Машинска струка

машински техничар

техничар за компјутерско управување

техничар за моторни возила

техничар за производно машинство

Сообраќајна струка

техничар за патен сообраќај

Лични услуги

Козметички техничар (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука