Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Охрид доби уште еден репрезентативен угостителски објект – Lihnidos Le Petit Bistro (Фото/Видео)

Охрид, 19. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Угостителската понуда во Охрид од денес е побогата за уште еден репрезентативен угостителски објект.

Lihnidos Le Petit Bistro ја продолжува успешната приказна на Fish & Lounge Bar Lihnidos, сега по светски терк и со фантастична гастрономска понуда.

Image may contain: 1 person, sitting, table and indoor

Image may contain: 1 person, sitting, table and indoor

Проектот е дело на охридски AD – Architectural Design и претставува вистинска свежина во охридското угостителство. Одлично уредениот простор, во комбинација со забавите кои се најавуваат секако ќе направат Lihnidos Le Petit Bistro да биде едно од омилените места за излегување на охриѓани и гостите.

Image may contain: sky, plant, tree and outdoor

Image may contain: 2 people, flower and plant

Менаџерскиот тим најавува многу новитети, со следење на препораките на надлежните институции за заштита од COVID-19.

Image may contain: 1 person, sitting, beard, table and indoor

Image may contain: 1 person, sitting and table

– Здравјето на нашите гости и вработените е пред се’. Ова е совршено место за уживање на сите сетила со прекрасен поглед кон Охрид, но мерките мора да се почитуваат. Нашите гости се на прво место за нас. Да ја започнеме заедно првата страница од една поинаква приказна, порачуваат од Lihnidos Le Petit Bistro.

Image may contain: outdoor

Image may contain: 1 person, sitting and indoor

Објектот е лоциран во строгиот центар на Охрид, а сите заинтересирани дополнителни информации можат да добијат и на нивниот официјален профил на Facebook. (Крај)

извор: ОхридПрес фото/Видео: Супер радио Охрид

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука