Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ

МВР: Лични карти можат да се подигнат и на 15-ти јули во управните служби

Скопје, 13. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека управните служби при МВР на територијата на целата држава, на денот на изборите, во среда, на 15-ти јули, ќе работат само за подигање на лични карти, во периодот од 07:00 до 19:00 часот.

– Целта е да им се овозможи на граѓаните кои претходно поднеле барање да ги подигнат личните карти и да можат да го остварат правото на глас, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука