Избор Избори 2020 Охрид ТОП ВЕСТИ

На гласање во Охрид до 13:00 часот излегле 15.090 граѓани

Охрид, 15. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Повеќе од седум часа граѓаните на Република Македонија гласаат на десеттите избори за нови членови на националното собрание.

До ДИК постојано пристигнуваат информации од општинските изборни комисии. Според последниот пресек за излезноста до 13:00 часот на државно ниво изнесува 24,61%, односно избирачкото право го искористиле 446.438 граѓани. Во петтата изборна единица излезноста е 24,12%.

Според најновите податоци во Охрид до 13:00 часот гласачкото право го искористиле 15.090 граѓани или 28,72% од обработени податоци од 88 од вкупно 89 гласачки места. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука