ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Летото не се предава, на 13-ти септември полни плажите во Охрид (Фото)

Охрид, 13. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Летото 2020-то се’ уште не се предава. На 13-ти септември се полни плажите во Охрид, најголемиот туристички центар во Република Македонија.

Гости од целата држава го искористија прекрасниот сончев и топол ден да уживаат на некоја од најпопуларните плажи на крајбрежјето.

Плажата пред хотел „Метропол“ денес беше исполнета како сезоната да е на самиот старт, а не на крајот.

Image may contain: one or more people, ocean, sky, tree, mountain, outdoor, nature and water

Слично беше и на плажата пред авто-кампот „Љубаништа“ која ова лето беше вистински магнет за туристите.

Image may contain: one or more people, sky, outdoor and nature

По добро или по лошо, ова лето секако уште долго ќе се памти. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука