COVID-19 Здравје Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ

Во вторник протест со возила на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Охрид, 12. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – Утре, со почеток во 18:00 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протести со возила во Скопје, Охрид и Прилеп против „мафијата на Заев и поскапувањето на струјата“.

Протестот ќе заопќне од влезот во градот, а ќе заврши кај поранешниот ресторан „Котва“.

Од партијата повикуваат на почитување на мерките за заштита од COVID-19 и апелираат до сите учесници да носат лична заштитна опрема. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука