ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија ОБРАЗОВАНИЕ ТОП ВЕСТИ

Уште 13 основни училишта добија согласност за настава со физичко присуство

Скопје, 15. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – Владата на Република Македонија го усвои извештајот на комисијата разгледани биле вкупно 39 барања од основни училишта и даде согласност за започнување на настава со физичко присуство на 13 основни училишта, додека барањата на 25 основни училишта не се прифатени.

Комисијата даде делумна согласност на едно основно училиште за настава со физичко присуство за практичната настава со оглед дека станува збор за музичко училиште. (Крај)

извор: Канал 5 фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука