ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Прекрасен сончев ден во Охрид на првиот ден од новата 2021 година (Фото)

Охрид, 1. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Првиот ден од новата 2021 година донесе прекрасен сончев ден во туристички Охрид.

Охриѓани, заедно со сите кои ја поминаа новогодишната ноќ во градот под Самуиловата тврдина, денес го искористија сончевиот ден со температура околу 10-тиот степен Целзиусов за прошетка покрај езерото.

No description available.

No description available.

Полни беа и угостителските објекти, каде гостите уживаа во кафе или ручек со најблиските.

No description available.

No description available.

No description available.

Метеоролозите за утре најавуваат сончево време, претпладне со услови за слаба магла по одделни котлини, а попладне со мала до умерена облачност. Во текот на ноќта облачноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места на запад врнежи од снег. Максималната температура утре се очекува да се искачи до 8. степени. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука