Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Малолетничка од Охрид пријавила дека била сексуално малтретирана на Попова Шапка

Тетово, 11. јануари 2021 (ОХРИДПРЕС) – Малолетничка од Охрид пријавила во Полициската станица на Попова Шапка сексуално вознемирување од страна на малолетник.

Според пријавата, настанот се случил вчера околу 13:00 часот на Попова Шапка.

– Во 13:40 часот во СВР Тетово, малолетничка од Охрид пријавила дека околу 13:00 часот во центарот на Попова Шапка еден малолетник ја допирал по телото. За настанот бил известен јавен обвинител, информираат од СВР Тетово.

Полицијата и обвинителството ќе преземаат мерки за расчистување на случајот. (Крај)

извор: СВР Тетово фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука