Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

Со уште четворица фудбалери Охрид Лихнидос стави точка во зимскиот преоден рок

Охрид, 18. февруари 2021 (ОХРИДПРЕС) – Со уште четири фудбалери, Охрид Лихнидос го затвори ростерот и стави точка во зимскиот преоден рок.

Во охридското јато се вратија Стефан Петрушески и Љупчо Илијески, а нови имиња во клубот се Атдхе Мазари и Дамјан Божиновски. Пред три дена беше официјализирана соработката и со Роберт Митев.

Пред стартот на пролетниот дел од натпреварите во Втората лига, охридските фудбалери имаат уште една контрола, в сабота против Велешта.

Новата полусезона на крајот на месецов „рибарите“ ќе ја започнат со дуелот против Кораб. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ГФК Охрид Лихнидос

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука