Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Физички нападната 37-годишна жена во селото Косел

Охрид, 22. февруари 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 21-ви февруари 2021 година, во 12:31 часот, во СВР Охрид пријавено е нарушување на јавниот ред и мир во охридското село Косел.

– 59-годишниот З.С. физички ја нападнал 37-годишната Н.С., двајцата од истото село. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука