Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Бројот на патници кај општинските и меѓуопштинските превозници се зголемува од 50 на 75%

Скопје, 23. февруари 2021 (ОХРИДПРЕС) – Владата на Република Македонија на последната 47-ма седница ја разгледа и прифати согласноста на Комисијата за заразни болести на барањето на група општински и меѓуопштински превозници за зголемување на дозволениот број патници.

Со последната одлука бројот ќе се зголеми од 50% на 75% од вкупниот капацитет во превозните средства, утврдени со закон за оваа намена. (Крај)

извор: Влада на РМ фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука