Македонија

Од денеска градежни работи на патот Ресен-Охрид

Скопје/Охрид, 1. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Од денеска на магистралниот пат А3 правец Ресен-Охрид пред влезот во Охрид ќе се изведуваат градежни работи, соопштија од ЈП „Македонија пат”.

Од претпријатието посочуваат дека на местото на изведувањето на работите ќе биде поставена соодветна сообраќајна сигнализација. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука