ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Локална ЕКО работна акција на „Брег на младоста“ во чест на Денот на младинските работни акции

Охрид, 3. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – По повод Денот на младинските работни акции, членовите на Акцијашкиот клуб „Брег на младоста“ од Охрид денес спроведоа локална работна акција.

– Истата се одржа на потегот од „Парк“ до мостот. Нашата цел е да ја поткренеме свеста кај граѓаните во врска со загадувањето и да покажеме како сите ние можеме да допринесеме за развој на нашата заедница, информираат од „Брег на младоста“.

May be an image of one or more people, people standing and outdoors

May be an image of one or more people and outdoors

May be an image of outdoors and tree

May be an image of one or more people and nature

May be an image of one or more people, people standing and outdoors

May be an image of one or more people, people standing, tree and outdoors

May be an image of standing, monument, sky and road

Акцијашкиот клуб „Брег на младоста“ од Охрид, и во време на COVID-19 кризата, продолжува со бројни активности. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: „Брег на младоста“

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука