Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес облачно време со локални врнежи од дожд и температура до 11. степени

Охрид, 7. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид денес ќе имаме претежно облачно време со локални врнежи од дожд во пониските делови, а на планините ќе врне снег.

Кон крајот на денот во југозападните делови врнежите ќе преминуват во снег и на пониските места. Ќе дува засилен западен ветер.

Максималната температура во Охрид ќе достигне до 11. степени.

– Од утре ќе настапи стабилизација на времето со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе бидат негативни, а дневните ќе бидат во пораст, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука