Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Пожар во патничко возило на патот Охрид-Струга

Охрид, 7. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 6-ти април 2021 година, во 16:24 часот во СВР Охрид било пријавено дека на патот во изгрaдба Охрид-Струга, во близина на селото Подмолје, настанал пожар во патничко возило во движење марка „Застава“ со охридски регистарски ознаки, управувано од страна на 50-годишниот Л.Р. од Охрид.

– Извршен е увид, а пожарот во кој нема повредени лица, е изгаснат екипа на од Територијалната противпожарна единица Охрид, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука