Економија Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ

Оглас за вработување: „Илинден“ а.д. Струга има потреба од работници

Струга/Охрид, 12. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Градежната компанија „Илинден“ а.д. од Струга распишува оглас за вработување.

Компанијата има потреба од:

– Шофери на товарни возила со возачка дозвола од Ц, Д и Е катогорија,
– Ракувачи со градежни машини (кандидатите пожелно е да имаат работно искуство) и
– Градежни работници: армирачи, тесари и општи работници за градежништво.

Профил на ИЛИНДЕН АД, Струга - Клуб 200

Сите заинтересирани дополнителни инфорамации можат да добијат на телефоните: 046/781-902 и 070/362-919. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука