Избор Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ Хроника

Пожар во атарот на селото Горенци

Охрид, 9. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 8-ми мај 2021 година, околу 15:00 часот, во СВР Охрид пријавен е пожар на три ниви во атарот на селото Горенци, општина Дебрца.

– Пожарот, во кој нема повредени лица, бил целосно изгаснат од Територијалната противпожарна единица од Охрид, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука