Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Малолетна девојка касната од куче скитник на улицата „Партизанска“ во Охрид

Охрид, 9. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 8-ми мај 2021 година, во 16:40 часот, 16-годишно лице од Скопје, во СВР Охрид пријави дека била нападната од куче скитник.

– Инцидентот се случил на улицата „Партизанска“, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука