ЕКОЛОГИЈА Избор Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ

Обука за локални водичи за биолошката разновидност во општина Дебрца и Белчишко блато

Дебрца, 1. јуни 2021 (ОХРИДПРЕС) – Општина Дебрца организира обука за локални водичи во рамки на проектот „Подобрување на конзервацијата на приоритетните растенија во меѓуграничната област – Conse-pp“.

Целта е зголемување на свесноста и знаењето за биодиверзитетот во рамките на Белчишко блато. Проектот е финансиран од програмата за меѓугранична соработка, Interreg IPA-Cross Border Programm, помеѓу Македонија и Грција.

Обука за биолошката разновидност во општина Дебрца и Белчишко блато, која ќе се одржи на 18-ти јуни, од 11:00 до 14:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука