Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Стефаноски: Охрид почнува да живее, во јуни доаѓа група од Америка

Скопје/Охрид, 4. јуни 2021 (ОХРИДПРЕС) – Охрид почнува да добива туристи, изјави синоќа во емисијата Клик Плус на Тв21 Филип Стефаноски, сопственик на туристичката агенција DMC Balkans од Охрид.

– Охрид почнува да заживува, изминатиов викенд имавме гости од соседството, истакна Стефаноски.

Тој додаде дека Македонија влегува во зелена зона и дека доаѓаат гости од Америка.

– Имаме гости и од странство, како компанија донесовме украински гости, а во јуни очекуваме гости од Америка. Македонија влегува во зелена зона, не бараме PCR тестови и мислам дека ќе имаме добра сезона“, посочи Стефаноски. (Крај)

извор: Тв21 фото: Тв21

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука